pes""

 
Naděje pro Elinku

Jmenuji si Elizabeth ale od malička mi všichni říkají Elinka. I když jsem nedávno oslavila 18. narozeniny, můj vzrůst odpovídá věku desetileté holčičky. To je zapříčiněno mou diagnózou „meningomyelokélou“, se kterou jsem přišla na tento svět. Jednoduše se jí říká rozštěp páteře.

pes""

 Bohužel, podle lékařů se bez invalidního vozíčku již neobejdu. Mám poškozenou páteř, jen jednu ledvinu a doposud jsem prodělala 20 operací, i přesto jsem od pasu dolů stále ochrnutá. Musela jsem se smířit s tím, že nebudu nikdy chodit, jako mé čtyři zdravé sestřičky, moje spolužačky a kamarádi. Věřte, bylo to velmi těžké. Za celý můj dosavadní život jsem prožila mnoho trápení a bolesti, ale nechci se vzdát a stále ve skrytu duše doufám, že se stane zázrak a jednou budu své nohy alespoň cítit. Je to mé velké přání. Ráda bych si šla s mojí nejmladší sestřičkou Terezkou, která je úžasná a společně s mou laskavou maminkou, která je mi velkou oporou, třeba jen zaplavat. Ráda bych cítila své nohy, když se oblékám, když se koupu nebo jen tak sedím…. Pro každého jiného člověka je to normální, pro mě je to zázrak.

Každé ráno vstávám s nadějí na lepší život. Jezdím ráda na vozíčku do školy, učím se nové věci, ráda čtu, maluji, hraji na housle a ze všeho nejvíce si přeji být zdravá. Také bych velmi ráda dokázala nejen sobě, ale i mému tatínkovi (který nás v mých třech letech opustil, protože neunesl mé postižení), že vše zvládnu a nejsem méněcenná.

I když je mi jen osmnáct let, uvědomila jsem si spoustu věcí. Není důležité, jak vypadám, ale že nikdy nemám nic vzdávat, a že mám udělat vše proto, abych byla zdravá, šťastná a žila hezký život.

Čekají mě další dvě operace, které mi opět hodně pomohou. Poté je nutné, abych na léčbu navázala intenzivními rehabilitacemi a k tomu mi velmi pomohou i ozdravné pobyty.
V mé cestě za nadějí na lepší život je však velký problém.
S maminkou nemáme dostatek finančních prostředků, abych mohla vše během letošního 2021 a následného roku podstoupit. Můj tatínek mamince ani nám nijak nepomáhá, od svých tří let jsem ho neviděla.

Moje maminka pořádá na mou léčbu pod záštitou Život dětem o.p.s. a já se svojí maminkou Vás prosíme o pomoc. Budeme vděčné za jakýkoliv příspěvek, který mi umožní se po náročných operacích lépe zotavit a pomůže mi být na tom lépe po tdravotní stránce, což si přeji ze všeho nejvíce.


Prosím, přispějte Jakoukoliv částkou na transparentní účet 1117771700/5500 pod variabilním symbolem 2828 a do poznámky napište Elinka.

Děkuji Vám za pomoc a naději se uzdravit. Současně věřím a moc si přeji, aby Vás od pomoci neodradil můj původ. Jak vidíte na fotografii, jsem ze smíšené rodiny, maminka je české národnosti a tatínek vietnamské. Snad Vás to v pomoci neodradí.


S láskou a srdečným poděkováním za jakoukoliv pomoc Elinka s maminkou.

pes""

 Jak můžete pomoci

Elinku můžete podpořit libovolnou částkou, za kterou se bude moci léčit nejen ve Vietnamu, ale také následně v České republice. Budeme Vám nesmírně vděční za jakýkoliv příspěvek.

 

Cílová částka: 450 000 Kč

 

Vybráno: 134 067,67 Kč

 

                                                              

ČÍSLO TRANSPARENTNÍHO ÚČTU: 1117771700/5500
IBAN: CZ4155000000001117771700
SWIFT: RZBCCZPP

Variabilní symbol: 2828
Do zprávy pro příjemce napište: ELINKA

                    

(min. částka pro zahraniční platby je 15 EUR nebo 20 USD, kvůli poplatkům bance)

Všechny dary do sbírky jsou odčitatelná položka od základu daně.

Potvrzení o přijetí daru k daňovému odpočtu Vám po vyplnění formuláře ráda vystaví o.p.s. Život dětem.

Sbírka je prováděna pod záštitou Život dětem o.p.s. Č.J. S-MHMP/988162/2014

 

Kontaktujte nás

17. listopadu 1471, Mladá Boleslav, Středočeský, 29301, Česká republika

Maminka Elinky: 722403143


Život dětem o.p.s.
Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

www.pomocproelinku.cz

 

 

­